A betegségek megközelítésében eltérünk az általános egészségügyi szemlélettől. A szervezetet egészként kezeljük, mivel ez egy tökéletes rendszer. A betegség jelzi, hogy valahol kibillent az egyensúlyból, és ezt próbálja tudtunkra adni.
Paul Schmidt, hogy a biorezonancia jelentését a legérthetőbben elmagyarázza, a természetből hozott példát. A bio-rezonancia legrégebbi formája nem más, mint a napfény. Amikor napfény éri bőrünket, azonnal különböző folyamatok indulnak meg a szervezetünkben. Nem csupán melegíti a bőrt, hanem ultraibolyát is juttat a szervezetünkhöz. Így az ultraibolya fény képes stimulálni a pigmentek képződését. A pigmentáció a bőrön csak az egyik hatás, amelyet a napfény idéz elő; a D-vitamin termelődést is stimulálja. Paul Schmidt volt az, aki ezeket az összefüggéseket felismerte 1976-ban. Ő alapította az exogén (kívülről működő) biorezonancia elméletét, amely ma is hordozza a nevét. Csak Németországban több mint 5500 természetgyógyász és orvos alkalmazza a Paul Schmidt által ismertté vált biorezonancia módszerét.
Minden élőlény és minden élő sejt elektromágneses hullámokat bocsát ki. Ezek az anyagcsere-aktivitásból, izomaktivitásból és idegrendszeri elektromos impulzusokból származnak. Az emberek, az állatok és az egyes kórokozók különböző, de rájuk jellemző elektromos aktivitási mintázatokkal rendelkeznek, amelyek alapján beazonosíthatók.
A sejtek kommunikálnak egymással, mintha rengeteg SMS-t küldenének egyszerre. A sejtek pozitív és negatív töltéssel egyaránt rendelkeznek, és a rezgés következtében rájuk jellemző elektromágneses erőteret hoznak létre. Ezen keresztül kommunikálnak egymással, és az egyes élő szervezetekre jellemző holografikus mintát követve építik fel az öt érzékszervvel érzékelhető fizikai testet.
A szervezet rezgésmintái alapján a készülék tudományos leképezéssel egy holografikus mintát alkot a belső rendszer pillanatnyi állapotáról, amely megmutatja, hogy a fizikai test a mérés pillanatában milyen egészségi állapotban van.
A szervezetből kibocsátott elektromágneses hullámok pontosan tükrözik annak pillanatnyi állapotát, és eltérő mintázatot mutatnak, ha a harmonikus állapotoktól eltér, például ha meggyengült vagy rosszul működik. A készülék szoftvere összehasonlítja az érzékelt információkat a különböző előre rögzített állapotok mutatóihoz kapcsolódó rezonanciaspektrummal. Az így kijelzett érték utal az állapot természetére és eltérésére a standard mutatókhoz képest.
A környezetünkben számos negatív hatás ér bennünket nap mint nap, amelyek felborítják a természetes rezgésünket. A szennyezett levegő, az élelmiszerekben lévő tartósítószerek, a rohanó életmód, a stressz, a mozgáshiány, a folyadékfogyasztás elhanyagolása, az alkoholfogyasztás, dohányzás, drogok és a feleslegesen bevett gyógyszerek mind egészségromboló hatásúak. Az elektroszmog (mobiltelefonok, számítógépek és más elektromos készülékek) is hátrányosan befolyásolja a szervezet harmonikus működését.
Egészségesek akkor lehetünk, ha a testünk rezgései harmóniában vannak.
A rendszer felméri, összegyűjti és elemzi a test sejtjeinek gyenge, kiegyensúlyozatlan mágneses mezőit elektromágneses jelek és frekvenciák segítségével, hasonlóan az orvosi gyakorlatban ismert EKG és EEG módszerekhez.
A krónikus betegségek kialakulásához számos tényező hozzájárulhat. Ezek a betegségek nem egyik napról a másikra, és pláne nem véletlenszerűen alakulnak ki. Az a szerv, ahol krónikus probléma, gyulladás, szövetelhalás vagy daganat fejlődik ki, évekig, sőt évtizedekig terhelő tényezők sorát szenvedi el. Sok esetben a kisebbnek tűnő tünetek mögött komoly fertőzések állhatnak, amit gyakran nem is sejtünk. A krónikus betegségek kialakulásához sokféle tényező vezethet:
Sajnos vannak olyan alattomos kórokozók, amelyek hosszú évek alatt, gyakran látható jelek nélkül, fokozatosan gyengítik az immunrendszert. A baktériumok közül a leggyakoribbak a streptococcusok, staphylococcusok, E-coli és Borrelia. Vírusok között is találunk immungyengítőket, például a herpesz vírus néhány tévesen alábecsült fajtáját, mint a Cytomegalo vírus, az Epstein-Barr vírus, valamint a Coxsackie vírus és a HPV. Ezek a vírusok szinte minden autoimmunnak titulált betegség hátterében megtalálhatók, sőt, a daganatos betegségek esetében is gyakran jelen vannak. Emellett bizonyos gombák és paraziták is folyamatos terhet jelentenek az immunrendszer számára. Az állapotfelmérés során a különböző kórokozók rezgései alapján ezek is vizsgálhatóak.
A paraziták jelenléte a szervezetben különösen problémás lehet, mivel ezek fontos nyomelemekkel táplálkoznak, ezáltal gyengítve immunrendszerünket. A baktériumflóra sérülése gátolhatja a szükséges vitaminok felszívódását. Papillomák, izomfájdalmak, krónikus fáradtság, alvászavarok és gyomorproblémák jelezhetik, hogy paraziták élnek a szervezetünkben, vagy hogy bélrendszerünk patogén flóra felé tolódik.
Különböző kemikáliák, nehézfémek, élelmiszer-adalékanyagok és légszennyező anyagok mind-mind gyengítik azon szervek működését, ahol felhalmozódnak, és kiváló táptalajt biztosítanak a különböző kórokozók számára. Ilyen esetekben a célzott tisztítás szükséges ezen szervek számára.
Az anyagcsere folyamán keletkező káros melléktermékek közé tartoznak a kazein, glutén és gliadin. Ezek a metabolitok felhalmozódhatnak, ami az elégtelen emésztés következménye lehet. Amikor gyulladás alakul ki a belekben, olyan kórokozók szaporodhatnak fel, amelyek miatt a tápanyagok lebontása nem megfelelő, a normál bélflóra (diszbiózis) felborul, és a bél áteresztő képessége megváltozik. A lyukas bél szindróma következtében olyan fehérjerészek szívódhatnak fel, amelyek nincsenek teljesen lebontva, és így bejutnak a vérkeringésbe. Az immunsejtek ezeket a nagy fehérjemolekulákat ellenségként ismerhetik fel, ami miatt az immunrendszer elkezd ellenük dolgozni, így kialakulhat tejfehérje- vagy gluténérzékenység.
A metabolitok nem csupán az emésztőrendszerben okozhatnak problémákat; az ételintoleranciában szenvedőknél egyéb gyulladásos problémák, autoimmun betegségek, ízületi gyulladás, pajzsmirigy problémák, depresszió, hajhullás, bőrproblémák, kiütések és ekcéma is megjelenhetnek. A megoldás nemcsak az adott élelmiszer elhagyása, hanem a károsodott bélszakasz helyreállítása is szükséges, különben egyre több élelmiszer okozhat érzékenységet.
Ha a szervezetből valamelyik vitamin, ásványi anyag vagy nyomelem tartósan hiányzik, az nem megfelelő immunvédekezést eredményezhet. Az állapotfelmérés során leggyakrabban az alábbi hiányosságokat találjuk: B-vitaminok, D-vitamin, magnézium, szelén, cink és vas.
Lelki állapotunk jelentősen befolyásolja testi egészségünket. Ha tartósan hosszú stresszes időszakot élünk át, vagy feldolgozatlan traumáink vannak, ez előbb-utóbb testi tünetekben is megmutatkozik. A tartós stressz szintén rontja általános állapotunkat; a test folyamatosan feszült és ugrásra kész, a hosszan tartó készenlét kimeríti a mellékveséket, ami állandó fáradtságot és a hormonrendszer felborulását okozhatja.
Betegségeink kezelését állapotfelméréssel határozzuk meg. Tudjon meg többet a szervezete állapotfelméréséről.
A Sensitive Audit eszközzel végzett biorezonanciás vizsgálat célja, hogy a szakképzett tanácsadó megtalálja az Ön egészségügyi problémájának eredetét, törekedve a panaszok teljes kiváltó okának feltárására, és ezáltal kiegyensúlyozza a szervezet működésének zavarát.